News - Atrakcje na Animatsuri 2019!

Powrót do newsów

Animatsuri już dosłownie za kilkanaście dni! Najwyższa pora uchylić rąbka tajemnicy i podzielić się, jakie atrakcje zostaną przygotowane na tym wydarzeniu przez naszą ekipę!

Zanim do tego przejdziemy, warto najpierw skupić się na wszystkim, co do tej pory zostało ogłoszone przez organizatora. Przede wszystkim, stylistyka tegorocznej edycji Animatsuri jednoznacznie wskazuje, że tematem przewodnim imprezy będą lata osiemdziesiąte we współczesnym wydaniu. Synth, Retro, flippery, lasery - wszystko to, co znamy z filmów science fiction z największymi twardzielami, muzyki i sztuki z minionej epoki. Jak można się domyśleć, Stowarzyszenie Animatsuri nie wybrało tego tematu jedynie ze względu na jego przyjazne dla oka treści i aktualną modę - okazuje się, że na konwencie zostanie zorganizowana cała strefa retro! Szumnie rozgłaszana współpraca z Legacy Games pozwoli uczestnikom wrócić z nostalgią do starych konsol i na nowo cieszyć się żelaznymi tytułami. Dodatkowo, choć to może nie jest żadna niespodzianka (ale zawsze bardzo dobra wiadmość) po raz kolejny na konkursie cosplay swojego głosu użyczy nie kto inny jak Tomasz Knapik. Tegoroczna stylistyka zgra się wręcz idealnie z Panem Tomaszem - w końcu, wiele z filmów i seriali z lat 80 i 90 były czytane właśnie przez niego.

Oczywiście, to nie są jedyne atrakcje jakie będą czekać na nas w Warszawie. Z przyjemnością mogę oznajmić, że na konwencie pojawi się grupa Kobito Rakugo. Część z czytelników Gintama Polska miała szansę zobaczyć ten występ na żywo podczas poznańskiego Pyrkonu. Głosy były zgodne - przedstawienie było bardzo zabawne i bez wątpienia chciałoby się pójść na nie jeszcze raz. Czy tak będzie na Animatsuri? Jestem prawie pewien, że tak!

Stowarzyszenie Animatsuri nawiązało również współpracę z Conquest Entertainment. Wszystkim, którym nazwa ta nic nie mówi już śpieszę z tłumaczeniem - CE odpowiada za dystrybucję produktów Nintendo w Polsce. Co to oznacza dla uczestnika imprezy? Będą Switche! Będą gry! Będzie Labo! wygląda na to, że gracze nie będą się nudzić. Jestem bardzo ciekawy jak atrakcja ta zostanie zrealizowana w praktyce i obiecuję rzetelnie opisać ją w relacji po konwencie.

Na Animatsuri nie może zabraknąć znanych i lubianych gości z Polski. Pierwszym z nich jest Kobieta Ślimak, która jest autorką popularnego web komiksu Chata Wuja Freda. Jest to bez wątpienia bardzo utalentowana rysowniczka, obdarzona osobliwym poczuciem humoru. Żaden z fanów jej prac nie może przespać takiej okazji!

Wygląda na to, że sporo atrakcji ciągle jeszcze czeka na zapowiedź. Parę dni temu pojawiła się informacja, że na Animatsuri zagości znany nam już z Magnificonu Projekt Holo. Doskonała okazja dla wszystkich, którzy przegapili krakowski konwent na załapanie się na to widowisko! Niemniej, bardzo gorąco zachęcamy do przeglądania strony organizatora - z dnia na dzień spływają kolejne informacje i atrakcyjne promocje. Tańszy nocleg? Zniżka na Flixbusa? Animatsuri nie próżnuje!

Na koniec, wisienka na torcie, czyli atrakcje Gintama Polska! Mamy już oficjalne potwierdzenie, że na Animatsuri zostanie przeprowadzony panel tematyczny “Gintama a Historia”. Wygląda na to, że Madao i Takasugi z naszej redakcji przygotowali ciekawą prelekcję o pierwowzorach, na których Sorachi Hideaki oparł się tworząc mangę Gintama. Informacje te są jawne, ale jako prelegent, który przygotowywał się do podobnej atrakcji mogę zapewnić, że są również bardzo poszatkowane. Trudno jest znaleźć dobry artykuł w sieci opisujący kim była dana postać i co sobą reprezentowała. Dlatego też pokładam duże nadzieje w dziewczynach i liczę, że będziemy się wspólnie dobrze bawić!

~rzx

Powrót do newsów