News - Atrakcje na Magnificonie 2019

Powrót do newsów
image

Do tegorocznej edycji krakowskiego Magnificonu zostało już naprawdę niewiele czasu! Wszystko wskazuje na to, że i tym razem będzie mnóstwo atrakcji na naprawdę wysokim poziomie. Mamy również aktualizację informacji o naszych gintamowych atrakcjach - zapraszam do lektury wszystkich zdecydowanych i niezdecydowanych!

Już po raz trzeci zostanie zorganizowany cosplayowy musical - wydarzenie, w którym znani i lubiani cosplayerzy przedstawiają postaci z danej serii na scenie w muzyczno-humorystycznym spektaklu. Jak do tej pory, ekipa Gintama Polska miała przyjemność pojawić się na każdym musicalu i możemy bez obaw zapewnić, że jest to naprawdę wspaniałe widowisko. Pierwszy musical z Yurii! On Ice powalił widownię na kolana, a następny (Attack on Titan) zdaniem wielu okazał się być jeszcze lepszy. Jesteśmy bardzo ciekawi co zostanie przygotowane tym razem!

Magnificon od zawsze bardzo wysoko cenił sobie cosplay i wszystko co z nim związane. Dlatego też podczas tej imprezy zostanie zorganizowanych kilka równych konkursów dla twórców przebrań - zarówno tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki jak i doświadczonych wyjadaczy. Dla najlepszych (bądź najodważniejszych) przewidziane są także konkursy międzynarodowe, gdzie będzie można walczyć o wyższe nagrody i możliwość reprezentowania naszego kraju na konwencie za granicą. Jest to z pewnością wielka atrakcja dla samych cosplayerów, a przede wszystkim dla widowni, która będzie te wszystkie stroje podziwiać.

Czym byłby Magnificon bez znanych gości? Podobnie jak na poprzednich edycjach, do Krakowa zjadą się postaci z fandomu w Polsce i za granicą. Uczestnicy konkursów cosplay będą oceniani przez słynne osobistości z całej Europy, które oprócz wkładu w ocenę strojów i występów przygotują atrakcje dla uczestników wydarzenia. Wśród gości będą również artyści, którzy wystąpią na głównej scenie hali Expo na trzech różnych koncertach (i jednej projekcji)!

Gintama Polska na Magnificon przygotowała dwie atrakcje, a organizator zdołał znaleźć dla nich miejsce w tak bardzo napiętym grafiku. Będą to:

MiOhi, organizator wydarzenia udostępnił na swojej stronie dokładną rozpiskę wszystkich atrakcji. Można ją znaleźć tutaj:

http://miohi.pl/program2019.pdfDo zobaczenia w Krakowie!

~rzx

Powrót do newsów