News - Tsuru Japan Festival 2019 tuż tuż!

Powrót do newsów

Do rozpoczęcia Tsuru Japan Festival 2019 zostało już niecałe półtora tygodnia! Ekipa zebrana? Cosplaye skończone? Atrakcje przygotowane? Pieniądze na koncie? Jeśli nie, bez paniki, wciąż jest jeszcze trochę czasu!

Od czasu naszego ostatniego wpisu organizatorzy nie próżnowali! Liczba gości znacząco się zwiększyła, jest ich już tylu, że została przygotowana specjalna podstrona na zebranie informacji o wszystkich personach: https://tsuru.com.pl/goscie

Szczególnie ucieszą się cosplayerzy, ponieważ to właśnie dla nich zostały przygotowane atrakcje na bardzo wysokim poziomie! Konwent odwiedzą znane twarze, które poprowadzą atrakcje tematyczne dla uczestników. Konkurs natomiast, będą oceniać postaci znane i utytułowane na arenie międzynarodowej - Asgardian Fraud, Vanthica’s Cosplay Ventures oraz Crafts of Two! Co więcej, dla wszystkich przebierańców udostępnione zostanie fotostudio, w którym zdjęcia robić będzie nie kto inny jak Studio Zahora. Czuję, że będą kolejki do fotostudia!

Oprócz cosplayerów, na Tsuru zawita Piotr Milewski - autor książek między innymi o Japonii, które wielu uczestników na pewno zna, a dla innych będą pozycjami godnymi polecenia. W Rybniku pojawi się również aktor głosowy Karol Gajos, którego można kojarzyć z roli Son Gohana z Dragon Ball Super! Jeśli ktoś chce więcej gości - nie ma problemu! Do wyżej wymienionego grona dołączy również gromadka vlogerów i artystów znanych i lubianych prosto z YouTube.

Organizator nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i dosłownie codziennie udostępnia coraz to nowe informacje o kolejnych ekipach medialnych, stoiskami z jedzeniem, atrakcjami dla uczestników… Wszyscy czekamy na ogłoszenie ramowego planu imprezy, aby móc zacząć planować atrakcje, na jakie chcemy się wybrać (jak tylko plan się pojawi, udostępnimy go na naszej grupie!).

Jeśli chodzi o atrakcje Gintamowe, to sytuacja wygląda dokładnie tak samo, jak ostatnio - żadnych paneli! Niemniej, parę osób z redakcji Gintama Polska będzie kręcić się po conplace! Dobra okazja do przybicia piątki! Dodatkowo wrony kraczą, że na konkursie cosplay pojawi się strój z Gintamy. Ciekawe, kto to może być…

Do zobaczenia 23 listopada w Rybniku!

Powrót do newsów